Opatrunek Atrauman Ag 5x5cm

A A
Zamówienie
Cena: 6.59 zł.
Dostępny od ręki

Opatrunek jest typową warstwą kontaktową i powinien być przykryty wtórnym opatrunkiem chłonnym. W zależności od rodzaju rany można zastosować dowolnie wybrany opatrunek wtórny, jak np. TenderWet active, PermaFoam, Sorbalgon, Zetuvit czy zwykły kompres gazowy.

Charakterystyka: Antybakteryjny jałowy opatrunek z maścią zawierający srebro metaliczne. Hydrofobowa siatka poliamidowa, stanowiąca materiał nośny opatrunku, pokryta jest srebrem metalicznym oraz impregnowana wodochłonną, nie zawierającą wazeliny maścią z triglicerydów (tłuszczów obojętnych). Pod wpływem wydzieliny z rany opatrunek uwalnia jony srebra o bakteriobójczym działaniu.

Atrauman Ag zwalcza zarówno bakterie gram-ujemne jak i gram-dodatnie włącznie ze szczepami MRSA.  Warstwa zewnętrzna materiału nośnego oraz maść zapobiegają przyklejaniu się opatrunku do rany, dzięki czemu daje się on bezboleśnie zmieniać. • Maść pielęgnuje brzegi rany i zapewnia ich elastyczność. Dzięki temu, że opatrunek jest cienki, miękki i łatwy do układania, zapewniony jest jego dobry kontakt z podłożem rany.

Charakteryzuje się wysokim stopniem przepuszczalności dla powietrza i pary wodnej a także dla wydzieliny rany. Przy zmianie opatrunku na ranie nie pozostają trudne do usunięcia resztki maści (jak np. wazelina).